انجمن عکاسان ایران

National Iranian Photographers Society

نخستین مسابقه عکس "برگ ریزان تهران" بازگشت

فراخوان نخستین مسابقه عکس 
«برگ ریزان تهران»
پاییز ۱۳۹۹

انجمن عکاسان ایران با همکاری سازمان زیبا سازی شهر تهران، مسابقه عکس "برگ ریزان تهران" را در دی‌ماه ۱۳۹۹ برگزار می‌نماید. این مسابقه دربرگیرنده عکس‌هایی در محدوده‌ی ‌شهر تهران و در مکان‌های عمومی، فضاهای شهری، زندگی روزمره، طبیعت‌شهری، مبلمان شهری و بیانگر جلوه‌های پاییزی طبیعت در پاییز شهر تهران است. از علاقمندان و هنرمندان عکاس دعوت می‫شود تا با مشارکت در برگزاری این رویداد عکاسی با بهره‌گیری از رسانه‌ی عکس رویکرد فرهنگی و هنری خود را نسبت به طبیعت شهری تهران در معرض دید و نظر شهروندان تهرانی و جوامع شهری ایران در سطح ملّی قرار دهند.‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬

اهداف:
۱- تشویق و کمک به تولید آثار عکاسی از برگ ریزان پاییز تهران
۲- رویکرد عکاسانه به زیبایی ها و ویژگی های فصل پاییز در شهر تهران
۳- زمینه سازی برای تبادل تجربه و استفاده از اطلاعات تخصصی بین شرکت کنندگان از طریق ایجاد فضای سالم رقابتی

شیوه اجرا:
به دلیل شیوع بیماری همه‌گیر کوید ۱۹ (کرونا) نمایشگاه آثار منتخب در زمان مناسب که از سوی ستاد مقابله با کرونا اعلام خواهد شد در یکی از نگارخانه های تهران در زمستان ۱۳۹۹ برگزار و به تمامی راه یافتگان به مسابقه گواهی شرکت و یک نسخه فایل دیجیتال کتاب این دوره اهداء می گردد. 
مراسم اختتامیه در تهران و بر اساس موازین اعلام شده از سوی ستاد کرونا اطلاع رسانی و برگزار می‌گردد.

شورای سیاستگذاری
دکتر برزین ضرغامی، دکتر شاپور دیو سالار، محمدمهدی رحیمیان

دبیر
ساعد نیک ذات

هیأت داوران
ابراهیم صافی، مهدی وثوق نیا، گلریز خانعلی زاده

گاه شمار
۱- آغاز ثبت نام: از ساعت ۰۰:۰۰ بامداد روز شنبه ۱۵ آذرماه ۱۳۹۹
۲- پایان ثبت نام: ساعت ۲۴ روز جمعه ۵ دی ماه ۱۳۹۹
۳- انتخاب نهایی آثار: روز چهارشنبه و پنجشنبه ۱۰ و ۱۱ دی ماه ۱۳۹۹
۴- اطلاع رسانی پذیرفته شدگان: روز جمعه ۱۲ دیماه ۱۳۹۹
۵- اختتامیه و اهدایی جوایز: پنجشنبه ۲۵ دی ماه ۱۳۹۹ (با موافقت ستاد کرونا مکان اعلام می شود)
۶- نمایشگاه: ۲۵ دی ماه تا ۳ بهمن ماه ۱۳۹۹ (با موافقت ستاد کرونا مکان اعلام می شود)
۷- سایت جشنواره: https://nips.org.ir

جوایز:
الف) پنج عکاس برگزیده
تندیس، دیپلم افتخار و مبلغ ۵۰/۰۰۰/۰۰۰ ریال جایزه نقدی
ب) پنج عکاس شایسته تقدیر
۳ تقدیر از سوی سازمان زیبا سازی
۲ تقدیر از سوی هیأت داوران
دیپلم افتخار و مبلغ ۱۵/۰۰۰/۰۰۰ ریال جایزه نقدی

مقررات تخصصی
۱- این مسابقه به صورت تک عکس برگزار می شود.
۲- متقاضیان می توانند حداکثر ۷ اثر خود را با حجم حداقل ۳ مگابایت و حداکثر ۵ مگابایت بطوریکه قابلیت چاپ در سایز بزرگ (۶۰×۹۰) را داشته باشد با رعایت مقررات اعلام شده در سایت جشنواره بارگذاری نمایند.
۳- به راه یافتگان نمایشگاه به ازای هر اثر منتخب مبلغ ۴ میلیون ريال و گواهی شرکت از سوی دبیرخانه اهدا می گردد. (این آثار در آرشیو سازمان زیباسازی برای مصارف تبلیغی استفاده خواهد شد).
۴- این مسابقه در محدوده شهر تهران برگزار می شود و شرکت کننده می بایست مکان عکس را در سایت ثبت نماید.شرکت برای همه شهروندان تهرانی، مسافران داخلی، ساکنان و گردشگران خارجی در تهران آزاد است و شرکت کنندگان می‌توانند با مراجعه به سایت جشنواره به نشانی https://nips.org.ir پس از ثبت نام، آثار خود را برای حضور و شرکت در مسابقه بارگذاری نمایند.
۵- عکس های ارسالی که دارای امضاء، پاسپارتو، قاب، تاریخ، لوگو، واتر مارک، حاشیه خطی و یا هرگونه نشانه های تصویری دیگر باشند و همچنین عکس های دستکاری شده،(کولاژ ـ فتو مونتاژ)، پذیرفته نخواهد شد. این موارد توسط دبیرخانه از داوری حذف خواهند گردید.
۶- هرگونه اصلاح و تنظیم نور عکس تا حدی که سندیت عکس را مخدوش ننماید آزاد است.
۷- برگزار کننده توصیه می‫کند که آثار ارسالی مربوط به چهار سال اخیر باشد. شایسته است آثاری که در جشنواره ها و مسابقات دیگر حائز رتبه شده و یا جایزه گرفته‫اند به این مسابقه ارسال نگردد.‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬
۸- ‬‬‬شرکت کنندگان می بایست فایل آثار خود را تا ساعت ۲۴ روز جمعه ۵ دی‌ماه ۱۳۹۹ بر اساس قوانین اعلام شده در سایت بارگذاری نمایند.
۹- ارسال اثر به این مسابقه به منزله اعلام مالکیت اثر توسط ارسال کننده است. در صورت اثبات خلاف این امر در هر مرحله ای، عواقب حقوقی و جزایی آن به عهده شرکت کننده بوده و تصمیم گیری در مورد آن بر عهده دبیرخانه است.
۱۰- برگزار کننده حق استفاده از آثار پذیرفته شده را برای استفاده در کاتالوگ، پوستر و اقلام تبلیغی مرتبط دارد.
۱۱- آثار ارسالی پذیرفته نشده عودت نمی شود و پس از داوری از وب سایت جشنواره حذف می‌گردد.
۱۲- اطلاعات فرم ثبت نام و عناوین آثار در تهیه مطالب انتشاراتی و نمایشگاهی مورد استفاده قرار خواهد گرفت. از این رو مسئولیت صحت اطلاعات ارسالی بر عهده شرکت کننده می باشد.

سایت مسابقه:
https://nips.org.ir

دبیرخانه:
انجمن عکاسان ایران
نشانی: تهران، خیابان خردمند جنوبی، خیابان نوشهر، پلاک، ۱۵ ساختمان شماره ۲ خانه هنرمندان ایران، واحد ۸، تلفن ۸۸۳۱۳۰۸۹ (۰۲۱) از ساعت ۱۰ صبح الی ۱۴ بعدازظهر