انجمن عکاسان ایران

National Iranian Photographers Society

مسابقه برگ ریزان تهران

فراخوان «مسابقه عکس برگ ریزان تهران» مسابقه عکس برگ ریزان تهران

فراخوان نخستین مسابقه عکس
«برگ ریزان تهران»

انجمن عکاسان ایران با همکاری سازمان زیبا سازی شهر تهران، مسابقه عکس "برگ ریزان تهران" را در دی‌ماه ۱۳۹۹ برگزار می‌نماید. این مسابقه دربرگیرنده عکس‌هایی در محدوده‌ی ‌شهر تهران و در مکان‌های عمومی، فضاهای شهری، زندگی روزمره، طبیعت‌شهری، مبلمان شهری و بیانگر جلوه‌های پاییزی طبیعت در پاییز شهر تهران است. از علاقمندان و هنرمندان عکاس دعوت می‫شود تا با مشارکت در برگزاری این رویداد عکاسی با بهره‌گیری از رسانه‌ی عکس رویکرد فرهنگی و هنری خود را نسبت به طبیعت شهری تهران در معرض دید و نظر شهروندان تهرانی و جوامع شهری ایران در سطح ملّی قرار دهند.‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬

اهداف:
۱- تشویق و کمک به تولید آثار عکاسی از برگ ریزان پاییز تهران
۲- رویکرد عکاسانه به زیبایی ها و ویژگی های فصل پاییز در شهر تهران
۳- زمینه سازی برای تبادل تجربه و استفاده از اطلاعات تخصصی بین شرکت کنندگان از طریق ایجاد فضای سالم رقابتی

شیوه اجرا:
به دلیل شیوع بیماری همه‌گیر کوید ۱۹ (کرونا) نمایشگاه آثار منتخب در زمان مناسب که از سوی ستاد مقابله با کرونا اعلام خواهد شد در یکی از نگارخانه های تهران در زمستان ۱۳۹۹ برگزار و به تمامی راه یافتگان به مسابقه گواهی شرکت و یک نسخه فایل دیجیتال کتاب این دوره اهداء می گردد. 
مراسم اختتامیه در تهران و بر اساس موازین اعلام شده از سوی ستاد کرونا اطلاع رسانی و برگزار می‌گردد.

اسامی راه‌یافتگان به نمایشگاه:
محمد آستان، حمید احمدی بصیر، سیامک ادیب، مازیار اسدی، محمدعلی اسدی بیدمشکی، فواد اشتری، امیر باقری گرمارودی، مهدی بوبه رژ، وحیده (یگانه) پوراحد، مرجانه پورحسین، حمیدرضا (کیومرث) پیمان، عباس توکلی جلودار، احسان جنتی ثابت، مجید خواهی، فرناز دمنابی اصل، تهمینه رحمانی، محسن رضایی، ولی الله سابقی سارویی، ستاره سرداری، رضا سیدپایداری، بهمن صادقی، عبداله صادقی، کیوان عدالتی فرد، علیرضا عقبایی، ابراهیم علی پور، علیرضا فلاحت کار، آرمیتا قربانی، مهدی قربانی، زهره لک، میران مباشری، سمیه محرمی، یاسر محمدخانی، سیدحمیدرضا محمدزاده، محمدرضا معصومی، مژده ملکان، علی ملکی، مریم موحدان، مرضیه موسوی نجف آبادی، میثم نجاتی، امیر نریمانی، محمد نیک عهد، حمید هنجار و بابک کنعانی نوتاش.

انجمن در دو دوره خرداد ماه و آذر ماه هر سال بر اساس آیین نامه داخلی کمیته عضویت و احراز شرایط متقاضی تعداد محدودی عضو می پذیرد.

شرایط عضویت

  • تکمیل فرم درخواست عضویت انجمن عکاسان ایران و تقاضای رسمی برای عضویت
  • ارسال حداقل ۲۰ عکس و حداکثر ۳۰ عکس از آثار خود در سایت انجمن (تا پایان مهلت ثبت نام امکان ویرایش آثار ارسالی وجود دارد)
  • عکس‌های ارسالی می‌بایست نشان دهنده‌ی فضا و کیفیت کاری و نگرش عکاس باشد‬‬‬
  • از جمع کلی آثار ارسالی حداقل نصف عکس‌ها به صورت مجموعه و یا گرایش تخصصی عکاس باشد‬
  •  از ارسال صرفاً یک پروژه و یا یک گرایش کاری خودداری شود و حداقل از تک عکس‫های گرایش‌های دیگر نیز ارسال شود. (از کل ۳۰ اثر حداقل ۱۰ عکس از موضوعات متفرقه دیگر باشد)‬‬
  • مدارک ارسالی مربوط به سوابق و جوایز حتماً با ذکر شواهد مکتوب و تصویری همراه باشد. در صورت اثبات موارد تخلف و اعلام اطلاعات و مدارک مجعول، کمیته عضویت مجاز به عدم پذیرش متقاضی می باشد.
  • مدارک متقاضیان پس از بررسی کمیته و تأیید کمیته بعنوان پذیرفته شده در دبیرخانه انجمن با حفظ کپی رایت نگهداری و الباقی مدارک پذیرفته نشده معدوم می‫گردد.‬
  •  متقاضیان می‫بایست مبلغ ۵۰۰/۰۰۰ ريال را در همین سایت برای بررسی پرونده به حساب اعلام شده پرداخت نمایند. بدیهی است این مبلغ مسترد نخواهد شد.‬
  • پذیرفته شدگان می‌بایست فرم منشور اخلاقی انجمن عکاسان ایران را امضا نمایند و پس از آن مراحل صدور کارت و گواهی عضویت پیگیری خواهد شد.

انجمن ملی عکاسان ایران برآیند تاریخی تلاشهای حرفه ای در زمینه عکاسی کشور است که مؤسسان آن از میان قشر تحصیل کرده و تجربه اندوخته این رشته در حوادث اجتماعی سه دهه اخیر برخاسته اند و براساس این تجربه تاریخی نگاه آنان متمایل به مفهوم گرایی اجتماعی بوده و مصمم است با ساماندهی علمی عکاسی در سطح کشور نظام دیداری شهروندان را در سامانه‌های فرهنگی شکل دهد و روندی از درخواست‌های آرمانی برای رسیدن به نگاهی نو در میان نسل‌های حاضر و آینده داشته باشد.
انجمن ملی عکاسان ایران خود را وارث و حامی دستاوردهای تاریخی عکاسی ایران می داند و اعضاء خود را بر اساس امید به نگاهی نو و در عرصه عکاسی خلاق برمی گزیند و بسط و تامین حقوق فرهنگی و صنفی آنان را سر لوحه تلاش‌های خود قرار داده است.

ادامه مطلب ...

سایت‌های مرتبط
فعالیت‌های انجمن