برگزاری نمایشگاه عکس و چیدمان «اهل حرم»

نمایشگاه عکس و چیدمان «اهل حرم» همزمان با نخستین روز از ماه محرم در تهران گشایش می‌یابد.

به گزارش ایسنا به نقل از دبیرخانه اهل حرم، این نمایشگاه گروهی در مجموع تعداد ۷۲ قطعه اثر عکس محور را عصر روز یکشنبه (۱۰ شهریور ماه جاری) در گالری به نمایش می‌گذارد.

اسامی عکاسان صاحب اثر در این نمایشگاه گروهی به این شرح است:

مهری راست‌قدم، مهدی یوسفی، جلال میرزایی، سیدمحمدموسی زاده، طاهره منصورنژاد، محمد منصوری خوانساری، سیّدمهدی طباطبایی، مهسا صادق، مرتضی شجاعی، امیر شهرابی، ندا رهگذر، صبرا رئیسی، محمدرضا خرازی، مریم خداوردی، منصوره حجارمنش، زهرا خرازی، اعظم حشمتی، ابراهیم باقرلو و مهدی سروری.

در متن قاب نخست نمایشگاه عکس اهل حرم به قلم دبیر نمایشگاه «مهدی سروری» آمده است:

عکاسان صاحب اثر در این نمایشگاه عکس محور راه‌یافتگان فراخوان گرنت عکاسی از عاشورا تا عاشورا هستند که با وجود مطالعه های صورت گرفته و پژوهش های انجام شده طی سال با نشست های منظم گروهی نسبت به فلسفه زیبایی اندیشه و زیبایی دید عکاس، فارغ از انبوه گزارش تصویری ها و تک عکس های رایج و معمول، در لایه های معنایی عاشورای حسینی و در جریانی چون عکاسی با مرور نمادها و نشانه ها به مجموعه این آثار دست پیدا کردند.

گام بعدی این مستندسازی اصیل حماسی ـ عرفانی تالیف کتاب عکس «اهل حرم» است که دربرگیرنده سابقه یک دهه رصد احوال معرفتی سوگواران حسینی است.

در نظر است ظرف روزهای برپایی این نمایشگاه، نشستی با موضوع نقد و تحلیل آثار و روش‌های ارایه از منظر زیبایی شناسی آیینی با حضور عکاسان و علاقمندان در محل گالری برگزار شود.

نمایشگاه عکس و چیدمان «اهل حرم» ساعت ۱۷ روز یکشنبه ۱۰ شهریور گشایش یافته و تا ساعت ۲۰ ادامه دارد.

سایر علاقمندان می‌توانند تا پایان روز چهارشنبه (۲۷ شهریور ماه) همه روزه از شنبه تا چهارشنبه از ساعت ۹ تا ۱۳ و ۱۴ تا ۱۸ و پنجشنبه‌ها از ساعت ۹ تا ۱۳ از آثار ارایه شده توسط عکاسان در نگارخانه لاله دیدن کنند.

گالری لاله در تهران، خیابان دکتر فاطمی، ضلع شمالی بوستان لاله واقع شده است.

خبرگزاری ایسنا

تاریخ خبر: 1398/06/05