جشنواره تجسمی فجر برگزیدگانش را قاب کرد

دفتر یازدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر عصر امروز (۱۵ اسفند ماه) با یک قاب بزرگ برای برگزیدگانش بسته شد.

به گزارش ایسنا، مراسم اختتامیه یازدهمین دوره از جشنواره هنرهای تجسمی فجر با حضور سیدمجتبی حسینی (معاون هنری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی)، هادی مظفری (مدیر کل هنرهای تجسمی و رئیس شورای سیاستگذاری جشنواره)، ابراهیم حقیقی (دبیر کل جشنواره)، امیر سقراطی (دبیر هنری)، محسن سلمیانی (دبیر اجرایی)، کیانوش غریب‌پور (مدیر هنری و طراح پوسترهای جشنواره)، حق‌شناس، مسجدجامعی، الهام فخاری (از اعضای شورای شهر تهران) و جمعی از هنرمندان و فعالان عرصه هنرهای تجسمی عصر روز چهارشنبه (۱۵ اسفند ماه) در تالار وحدت برگزار شد.

این مراسم در ابتدا بدون حضور مجری آغاز شد و تنها صدای او شنیده می‌شد و از میانه مراسم اجرای خود را روی صحنه ادامه داد. او دلیل این کار خود را ماندن در ترافیک عنوان کرد، اما به نظر می‌رسد که بخشی از اجرای مراسم و طبق برنامه‌ریزی از پیش تعیین‌شده‌ای بود.

همچنین چینش سن نیز به دلیل حضور یک قاب و درخت از دیگر نکات جالب توجه مراسم امشب بود. برگزیدگان باید در قاب قرار می‌گرفتند و سپس جوایز خود را دریافت می‌کردند.

مراسم اختتامیه جشنواره تجسمی فجر یازدهم بدون سخنرانی برگزار شد و تنها سیدمجتبی حسینی _ معاون هنری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی) _ متنی را قرائت و از دست‌اندر کاران این دوره از جشنواره و هنرمندان عرصه هنرهای تجسمی تقدیر و تشکر کرد.

در ادامه پس از پخش کلیپی از تقدیر شوندگان جشنواره یازدهم، با حضور حسینی، مظفری، حقیقی، حق‌شناس، مسجدجامعی و فخاری نشان عالی، تندیس طوبای زرین و لوح زرین جشنواره تجسمی به‬ پرویز اقبالی (هنرمند رشته ‏تصویرگری)، یعقوب امدادیان (هنرمند رشته نقاشی)، قدرت‌الله معماریان (هنرمند رشته مجسمه‌سازی)، احمد نادعلیان ‏ (هنرمند رشته هنرهای جدید)، سید محسن نوری نجفی (هنرمند رشته کاریکاتور)، احمد عبدالرضایی (هنرمند رشته ‏خوشنویسی)، جاسم غضبان‌پور (هنرمند رشته عکاسی)، مهین افشان‌پور (هنرمند رشته نگارگری) و‬ مجید بلوچ (هنرمند رشته ‏گرافیک) به عنوان مفاخر هنرهای تجسمی ‬ تقدیم شد.

همچنین مجید اخگر، سیامک دل‌زنده، هادی سیف و حمیدرضا قلیچ‌خانی لوح افتخار این دوره از جشنواره را دریافت کردند. در این بخش به یاد مرحوم عربعلی شروه نیز به مدت یک دقیقه سکوت اعلام شد.

 

در ادامه برگزیدگان جشنواره نیز در ۱۰ شاخه هنری معرفی شدند. بر این اساس تندیس زرین جشنواره تجسمی یازدهم در رشته تصویرسازی به پروین حیدری‌زاده (برگزیده) و محمد قلی‌زاده (تقدیرشده)، در رشته خوشنویسی نیما الیکایی لاشکی (برگزیده)، هادی هنردوست، نورالدین کرمی و فرزاد مرادی اصل (تقدیر شده‌ها)، در رشته طراحی گرافیک میترا سلطانی (برگزیده) و علیرضا عسکری‌فر (تقدیر شده)، در رشته عکس عابد جلیل پوران (برگزیده) و الهه عبدالله آبادی (تقدیر شده)، در رشته کارتون و کاریکاتور احسان گنجی (برگزیده) و پویا عبدلی (تقدیرشده)، در رشته مجسمه‌سازی سیدفاضل مصلی‌نژاد (برگزیده) و حسن دهقانی زاده (تقدیرشده)، در رشته نقاشی رنه صاحب قدم (برگزیده) و پیام گلچین (تقدیر شده)، در رشته نگارگری فریده هنرور (برگزیده) و: زینب شاهی و صدیقه احمدی باصیری (تقدیر شده) و در بخش هنرهای جدید سعیده مهتدی (برگزیده) و ثریا اخلاقی و سمیه مقصودلو
(تقدیر شده) اهدا شد.

همچنین تندیس برترین استان در برگزاری نمایشگاه به عادله کشمیری _ مدیر کل وزارت فرهنگ و ارشاد استان گلستان _ تعلق گرفت.

در بخش چارسوی هنر نیز لوح سپاس به نمایندگی از گالری‌های تهران به مژگان قدوسی و به نمایندگی از استان‌ها به نادره حکیم‌اللهی از استان گیلان اهدا شد.

در این مراسم از کتاب یازدهمین جشنواره تجسمی فجر نیز رونمایی شد.

مراسم اختتامیه جشنواره یازدهم با گرفتن یک عکس یادگاری با حضور برگزیدگان، تقدیر شدگان، داوران و … به پایان رسید.

خبرگزاری ایسنا 
واژه های کلیدی:  تجسمی. فجر.
تاریخ خبر: 1397/12/15