افتتاح نمایشگاه" همه جا برای همه" در پاریس

نمایشگاه "همه جا برای همه" که ماحصل نگاه ۲۸ عکاس ایرانی است و به وقایع سیل اخیر ایران در ۳ استان اشاره می‌کند، ۳ خرداد در محل رایزنی جمهوری اسلامی ایران در پاریس افتتاح شد.

به گزارش هنرآنلاین، طی مراسمی و با حضور بهرام قاسمی(سفیر ایران در فرانسه)، جمال کامیاب (رایزن فرهنگی ایران در فرانسه)، میشل ستبون(عکاس وقایع انقلاب ۵۷ ) و جمعی از هنرمندان ایرانی و فرانسوی، نمایشگاه "همه جا برای همه" در محل رایزنی ایران در پاریس افتتاح شد.

در این نمایشگاه ۶۵ اثر از ۲۸ هنرمند عکاس به روی دیوار رفته است که این آثار از دریچه نگاه بابک برزویه و حیدر رضایی انتخاب شدند.

آثاری که سعی دارند تا به نمایشی از مشکلات سیل اخیر در استان‌های گلستان، لرستان و خوزستان بپردازند و همچنین با توجه به تحریم‌های به وجود آمده به ارسال نشدن کمک‌های انسان دوستانه جهانیان به ایران اشاره کند.

اسامی هنرمندان حاضر در این نمایشگاه بدین شرح است: احمد بلباسی، رضا احمدوند، امیرعلی رزاقی، امیرهاشم دهقانی، بابک برزویه، بهاره حسین نژاد ندایی، حدیثه پاسندی، زینب مهدوی، مجید خواهی، محسن اسماعیل‌زاده، محسن رضایی، ملیکا فرش‌فروش، محمد جوادزاده، مهدی حسنی، راحله حصاری، محمد زارع، علی حامد حقدوست، فائزه کابلی، فرشته اصلاحی، محمد بقال اصغری، سیامک نامور، محمد علی نجیب، امین یاری، آی تای شکیبافر، عابدین مهدوی، حسن غفاری، مریم آل‌مومن دهکردی و علی قنبرلو.

 همچنین در این روز کارگاه آموزشی توسط بابک برزویه مدرس عکاسی و مسئول هماهنگی این نمایشگاه در خصوص موضوع عکاسی در ایران و عکاسی بحران برای هنرمندان حاضر در نمایشگاه برگزار شد.

گفتنی است؛ نمایشگاه عکس و مدیای "همه جا برای همه" به همت بابک برزویه (دبیر اجرایی و مسئول هماهنگی)، سعید شمس (ویدئو و تولید محتوای مدیا) و حمایت و همکاری بنیاد سینمایی فارابی، سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر ایران، رایزنی فرهنگی کشورمان در فرانسه و اداره کل همکاریهای فرهنگی و امور ایرانیان خارج از کشور برگزار می‌شود.

یاد آور میشود، این نمایشگاه از ۳ تا  ۹ خرداد (۲۴  تا ۳۰ می) در محل رایزنی ایران در پاریس برای بازدید مخاطبان برقرار است. پیشتر نیز نمایشگاهی از این آثار در قالب مدیا در غرفه بنیاد سینمای فارابی در جشنواره فیلم کن برگزار شده بود.

هنرآنلاین
واژه های کلیدی:  همه. جا. سیل. پاریس
تاریخ خبر: 1398/03/05