یازده عکاس ایرانی در بین کاندیدهای مسترکلاس Joop Swart

یازده عکاس ایرانی موفق شدند در بین ۲۴۵ کاندیدهای منتخب دوره آموزشی  Joop Swart بنیاد ورلدپرس فوتو باشند.

 برنامه Joop Swart Masterclass هر سال از سوی بنیاد world press photo که مهم ترین جایزه عکاسی خبری جهان را برگزار می کند، اجرا می‌شود، از این رویداد که در سال ۱۹۹۴ شروع شده، به عنوان یکی از معتبر‌ترین کارگاه‌های عکاسی بین المللی یاد می شود.

مسترکلاس ورلدپرس فوتو با عنوان Joop Swart ، با هدف پرورش فکری و تقویت مهارت‌های حرفه‌ای در زمینه عکاسی مستند و خبری، هر سال از بین کاندیدهای سرتاسر جهان، ۱۲ عکاس را در محل بنیاد ورلدپرس فتو در آمستردام، زیر نظر چند تن از بهترین عکاسان دنیا تحت آموزش قرار می‌دهد و برگزیدگان نهایی نیز، تجربیات و اطلاعات خود را با هم به اشتراک خواهند گذاشت و برای چند روز در شهر آمستردام در کشور هلند مهمان بنیاد world press photo خواهند بود.

 طبق آمار ارائه شده توسط بنیاد ورلدپرس فوتو، در مستر کلاس سال ۲۰۱۹ تعداد ۱۵۳ نفر (شامل عکاسان، سردبیران، کیوریتورها، گالری دارها و ...) از سرتاسر جهان وظیفه انتخاب کاندیدهای اولیه را بر عهده داشته اند که در نهایت ۲۴۵ عکاس از کشورهای مختلف برای شرکت در مستر کلاس منتخب شدند،۵۲  درصد از کاندیدهای منتخب زن و ۴۸ درصد از آنها مرد می باشند، همچنین از بین کاندیدهای منتخب، ۱۳ درصد از آفریقا، ۲۱ درصد از آسیا، ۲۵ درصد از اروپا، ۱۲ درصد از جنوب شرقی آسیا و اقیانوسیه، ۱۸درصد از آمریکای جنوبی و ۱۱ درصد از آمریکای شمالی و مرکزی هستند.

 آزاده بشارتی، آذین حقیقی، عنایت اسدی، فروغ علایی روزبهانی، هاشم شاکری، کیانا حائری، نوشین شفیعی، پریسا آزادی، سید مدیار شجاعی فر، سینا شیری و سهیلا صنم لو،  یازده عکاس منتخب ایرانی هستند که نام آنها در میان کاندیدهای منتخب مسترکلاس Joop Swart سال ۲۰۱۹دیده می شود.

برای کسب اطلاعات بیشتر لینک را کلیک کنید . 

روابط عمومی انجمن عکاسان ایران 
واژه های کلیدی:  ورلد پرس فوتو. ایرانی. آزاده بشارتی، آذین حقیقی، عنایت اسدی، فروغ علایی روزبهانی، هاشم شاکری، کیانا حائری، نوشین شفیعی، پریسا آزادی، سید مدیار شجاعی فر، سینا شیری . سهیلا صنم لو
تاریخ خبر: 1397/12/26