معرفی داوران بخش هنرهای تجسمی جشنواره هنری پارسی زبانان اروپا

پانته آ واعظ نیا دبیر بخش تجسمی جشنواره هنری پارسی زبانان اروپا از انتخاب داوران بخش هنرهای تجسمی در دو بخش عکس و کاریکاتور خبر داد.

به گزارش هنرآنلاین به نقل از روابط عمومی نخستین جشنواره هنری پارسی زبانان اروپا، واعظ نیا با اشاره به بخش عکس این رویداد هنری گفت: کیارنگ علایی، امیر عابدی و دکتر مریم محمدی به عنوان داوران بخش عکس موضوعی پاریس انتخاب شدند.

واعظ نیا درباره بخش عکس موضوعی اظهار داشت: در حوزه عکس هنرمندان شرکت کننده در دو بخش آزاد و موضوعی مناظر شهری، فرهنگ شهروندی و مهاجرت به ارائه اثر می‌پردازند. هنرمندان در بخش موضوعی به صورت حضوری در شهر پاریس به عکاسی می‌پردازند.

به گفته دبیر بخش تجسمی، مجموع آثار دریافت شده در قالب بخش نمایشگاهی و انتشار کتابی با عنوان "پاریس ٢٠١٨" در معرض تماشای عموم قرار خواهد گرفت.

واعظ‌ نیا همچنین با اشاره به انتخاب داوران بخش کاریکاتور نیز اظهار داشت: در بخش کاریکاتور نیز بزرگمهر حسین‌پور، احمد عربانی و بنده به داوری آثار دریافت شده در  این بخش می‌پردازیم.

این هنرمند یادآور شد:هنرمندان در بخش کاریکاتور نیز در دو بخش آزاد و موضوعی با عنوان زبان و فرهنگ فارسی می توانند در این رویداد هنری حضور یابند.

وی تاکید کرد: داوران این بخش با در نظرگرفتن معیارهای زیبایی شناسانه و فنی عکس و شروطی که در فراخوان به آن اشاره شده به بررسی آثار دریافت شده می پردازند و در نهایت نفرات برتر اعلام خواهند شد.

گفتنی است؛ علاقه مندان پارسی زبان ایران، افغانستان و تاجیکستان می توانند با ثبت نام در فراخوان نخستین جشنواره هنری پارسی زبانان اروپا که ١٤ مهرماه منتشر شده است در این رقابت حضور یابند.

نخستین جشنواره هنری پارسی زبانان اروپا ژانویه ٢٠١٨ در پاریس برگزار می شود.

هنرآنلاین
واژه های کلیدی:  پانته آ واعظ نیا، هنری ، عکس، کیارنگ علایی،
تاریخ خبر: 1396/07/17