عکاس نمایشگاه «جنگ خاموش»: اولین عکس نمایشگاه را از پدر خودم گرفتم

نمایشگاه عکس جنگ خاموش روایتگر جنایت امریکا علیه بیماران ایرانی است. «سید مهدی حسینی» عکاس این نمایشگاه در مورد نقدها تصریح کرد: برخی افراد گفتند؛ این نمایشگاه سیاه‌نمایی است اما همه باید بدانند این عکس‌ها بازتابی از واقعیت هستند.

«سید مهدی حسینی» عکاس نمایشگاه «جنگ خاموش»  در گفت و‌گو با خبرنگار فرهنگی باشگاه خبرنگاران پویا در مورد بازخورد‌های نمایشگاه عکس برپا شده در گالری خانه عکاسان حوزه هنری تصریح کرد: بازدید در مقاطعی از زمان نمایشگاه خوب بود. البته حوزه‌هنری یک مورد خاص دارد و آن اینکه پنجشنبه و جمعه تعطیل است که اگر می‌شد در این روزها بازدید داشته باشیم بازدید بهتر می‌شد.

وی افزود: واکنشها در مورد نمایشگاه متفاوت بود اما اغلب مخاطبان از نمایشگاه راضی بودند؛ فقط یک نفر به من اعتراض کرد و گفت که این نمایشگاه سیاه‌نمایی است و چرا شما بدبختی دیگران را به تصویر می‌کشید. به او گفتم پدر خود من جزء همین افراد است و من این را با گوشت و پوست خود درک کردم. در واقع اولین عکس این نمایشگاه، عکسی از پدر خود من است. ماهیت این عکسها تلخ است ولی این باعث نمی‌شود که حقایق را نشان ندهیم.

حسینی درمورد کتاب نمایشگاه تصریح کرد: برای تولید کتاب نمایشگاه، هیچ‌کس مرا حمایت نکرد و در نهایت مجبور شدم، برای به ثمر رساندن دغدغه‌ام وام بگیرم. قرار بود کتاب را به نمایشگاه کتاب برسانیم که محقق نشد و قرار است تا پایان هفته، کتاب نمایشگاه در فروشگاه‌ها به فروش برسد.

نمایشگاه عکس جنگ خاموش با موضوع تحریم‌های دارویی علیه ایران اثری از سید محمدمهدی حسینی تهیه شده است.

خبرگزاری تسنیم

واژه های کلیدی:  مهدی حسینی، جنگ خاموش، جنگ
تاریخ خبر: 1396/02/25